0

آشنایی با مهارت های آزمون جی آر ای (GRE)

آشنایی با مهارت های آزمون جی آر ای (GRE)

آشنایی با مهارت­های آزمون جی آر ای (GRE)یکی از مهم­ترین و شناخته­ شده ­ترین آزمون­های سنجش مهارت علمی و تحلیلی دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، آزمون آر ای (GRE) می­باشد.آزمون جی آر ای صرفاً یک تست زبان نیست و در واقع سنجش توانایی تحلیل و آنالیز افراد در موضوعات مختلف به زبان انگلیسی است.ساختار آزمون جی آر ای (GRE)آزمون جی آر ای مشتمل بر سه موضوع و مهارت اصلی است. مهارت محاسبات ریاضی، درک مطلب و مقاله­نویسی موضوعات اصلی آزمون جی آر ای می­باشند.بخش اول بخش نگارش تحلیلی (Analytical Writing)بخش اول آزمون جی آر ای، مقاله ­نویسی (Analytical Writing) است مشتمل بر دو سوال که در آن قدرت بحث و تحلیل شما سنجیده می­شود.  بخش نگارش تحلیلی، توانایی بیان کردن ایده­ های پیچیده به ­صورت واضح و روشن، توانایی درک و بررسی ادعا و شواهد، توانایی پشتیبانی کردن از ایده­ ها و افکار توسط مثال­ ها و دلایل کاربردی و توانایی نگارش یک مقاله فصیح و دقیق ور روان و توانایی استفاده از زبان انگلیسی به صورت استاندارد و کاربردی، مورد ارزیابی قرار می­دهد.دو سوال مطرح شده در این بخش شامل Task 1 و Task 2 می­باشد که هر سوال 30 دقیقه زمان دارد. در بخش نوشتاری به محض اتمام Task 1، Task 2  آغاز می­شود و شما فرصتی برای ذخیره کردن زمان برای نگارش، ویرایش و جمع ­بندی نخواهید داشت و سیستم به ­طور خودکار دسترسی شما را قطع خواهد کرد.

برای گرفتن نمره مناسب در آزمون اینجا کلیک کنید.بخش دوم بخش کلامی و درک مطلب (Verbal Reasoning)بخش درک مطلب (Verbal Reasoning)، بخش دوم آزمون جی آر ای است. در این بخش توانایی شما در درک مطلب موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، هنری و علمی مورد ارزیابی قرار می­گیرد.بخش کلامی می­کوشد در بالاترین سطح از زبان انگلیسی، سطح دانش زبانی شما را بسنجد؛ بنابراین برای آمادگی در این بخش، در ذهن داشتن دایره لغات بالا از موارد ضروری به­شمار می­رود. به این منظور مطالعه کتب مختلف براساس رفرنس ­های اعلام ­شده سازمان ETS و مرور تست­های مختلف در این زمینه، باعث آشنایی و افزایش مهارت در این بخش می­شود.این بخش شامل دو قسمت مجزا با 20 سوال در هر قسمت است که برای هر قسمت زمان تقریبی 30 دقیقه درنظر گرفته شده است.مجموعه سوالات این بخش شامل انواع سوالات جای­ خالی و همچنین بخش درک مطلب است.

برای گرفتن نمره مناسب در آزمون اینجا کلیک کنید.بخش سوم بخش محاسبات ریاضی (Quantitative Reasoning)بخش نهایی آزمون جی آر ای  پاسخ به پرسش ­های ریاضی (Quantitative Reasoning) است. در واقع این بخش توانایی حل مشکلات کمی و فهم شخص از ریاضیات، هندسه و تجزیه و تحلیل داده­ ها را مورد سنجش و ارزیابی قرار می­دهد. مباحث و سوالات مطرح ­شده در این بخش در سطح ریاضیات دبیرستان است. مثلاً مباحثی چون مساحت متوازی­ ا لاضلاع، آمار و احتمالات، قانون فیثاغورث و موضوعاتی در این سطح مورد سوال قرار   می­گیرد.این بخش شامل دو قسمت و هر قسمت 20 سوال در برخواهد داشت. این بخش حدود 35 دقیقه طول خواهد کشید؛ یعنی برای پاسخ به هر سوال، بیش از 90 ثانیه زمان دارید.آمادگی برای آزمون جی آر ایموسسه جزیره زبان منوچهرزاده در راستای آمادگی افراد برای شرکت در انواع آزمون­های زبان انگلیسی، برای آمادگی آزمون جی آر ای نیز اقدام به برگزاری دوره­های مختلفی کرده است. هر داوطلب با شرکت در دورههای آموزشی این موسسه اعم از دوره­های حضوری یا غیرحضوری، می­توانند به راحتی از پس این امتحان برآید و به هدف دلخواه خود برسد. هر داوطلب تنها با گذراندن 6 ترم آموزشی، از دوره مکالمات ضروری تا پایان دوره مکالمات حرفه ه­ای، به سطح بالایی در آزمون جی آر ای خواهید رسید.همچنین دوره­های تخصصی مهارت­های چهارگانه آزمون (Listening, Writing, Reading, Speaking) تحت عنوان دوره­های پازل (پازل لیسنینگ، پازل رایتینگ، پازل ریدینگ، پازل اسپیکینگ)، با روش­های نوین آموزشی برای افزایش نمره در آزمون جی آر ای برگزار می­گردند.

  برچسب ها :    
×
10+هشت