0

آشنایی کامل با آزمون بین المللی جی آر ای (GRE)

آشنایی کامل با آزمون بین المللی جی آر ای (GRE)

معرفی مقدماتی آزمون جی آر ای (GRE) و جی مت (GMAT)شناخته ­شده­ ترین آزمون­های استاندارد علمی در جهان، دو آزمون جی آر ای (GRE) و آزمون جی مت (GMAT) می ­باشند. هدف از آزمون جی آر ای (GRE) و آزمون جی مت (GMAT)، ارزیابی توانایی علمی متقاضیان برای تحصیل در دوره­های تحصیلات تکمیلی است.تعداد بسیار زیادی از دانشگاه­ های مطرح و سطح بالا در دنیا به­ ویژه در کشورهای آمریکا و کانادا در مقاطع فوق لیسانس و دکتری، مدرک این دو آزمون را قبول دارند و اکثر مدارس معتبر کسب­ وکار در جهان GRE را در کنار GMAT برای پذیرش قبول دارند.اما در این مقاله به بررسی کلی آزمون جی آر ای می­پردازیم.آزمون جی آر ای چیست؟آزمون جی آر ای (GRE) مخفف Graduate Record Examination می­باشد. آزمون جی آر ای در واقع آزمونی است که توانایی داوطلبان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی را سنجیده و از لحاظ علمی آن­ها را مورد ارزیابی قرار می­دهد. آزمون جی آر ای صرفاً یک آزمون زبان نیست و در واقع می­توان گفت، آزمون جی آر ای یک تست علمی و منطقی است.اهمیت آزمون جی آر ای به لحاظ این است که به کمیته پذیرش دانشگاه (Admission Committee) اجازه می­دهد تا شما را در کنار سایر متقاضیانی از کشورهای مختلف جهان از هند، چین، کره و ...، که خواهان گرفتن پذیرش تحصیلی هستند، در کنار هم و در یک سنجش استاندارد و یکسان مورد ارزیابی قرار دهد و سپس تمامی افراد را بدون در نظر گرفتن محل تحصیل، معدل و پیشینه افراد، به راحتی در یک طیف علمی یکسان و استاندارد مقایسه کند.بیش از 1200 مدرسه کسب­ وکار در جهان آزمون جی آر ای را قبول دارند.مدت اعتبار آزمون جی آر ای 5 سال است.

برای گرفتن نمره مناسب در آزمون اینجا کلیک کنید.ساختار آزمون جی آر ای (GRE)آزمون جی آر ای مشتمل بر سه موضوع و مهارت اصلی است. مهارت محاسبات ریاضی، درک مطلب و مقاله ­نویسی موضوعات اصلی آزمون جی آر ای می­باشند.بخش اول آزمون جی آر ای، مقاله­ نویسی (Analytical Writing) است مشتمل بر دو سوال است که قدرت بحث و تحلیل شما سنجیده می­شود. هر سوال 30 دقیقه زمان دارد.بخش درک مطلب (Verbal Reasoning)، بخش دوم آزمون جی آر ای است که شامل دو بخش مجزا می­باشد. در این قسمت 20 پرسش مطرح می­شود و زمان تقریبی هر پرسش 5/1 دقیقه است.بخش نهایی آزمون جی آر ای (Quantitative Reasoning) پاسخ به پرسش ­های ریاضی است که شامل دو قسمت و هر قسمت 20 سوال در برخواهد داشت. این بخش حدود 35 دقیقه طول خواهد کشید؛ یعنی برای پاسخ به هر سوال، بیش از 90 ثانیه زمان دارید.زمان کلی آزمون جی آر ای تقریباً بیشتر از 3 تا 4 ساعت است و آزمون نسبتاً طولانی است.

برای گرفتن نمره مناسب در آزمون اینجا کلیک کنید.تفاوت آزمون جی آر ای با آزمون آیلتس و آزمون تافلهمان­طور که پیش از این گفتیم، آزمون جی آر ای یک تست علمی و منطقی است و صرفاً توانایی تحلیل شما را در موضوعات علمی می­سنجد. پس از این نظر تفاوت اساسی با آزمون آیلتس و آزمون تافل خواهد داشت.اما با وجود این تفاوت نه تنها نمی­توان بیان کرد که آزمون جی آر ای اهمیت ندارد بلکه برعکس اهمیت آن به خوبی روشن می­شود. در تست­هایی مانند آزمون آیلتس و آزمون تافل که صرفاً تست ­های زبان هستند، کافی است شما حد نصاب نمره مورد نظرتان را کسب کنید تا پرونده­ شان بسته شود اما درست است که در آزمون جی آر ای ماکزیمم و یا مینیمم نمره نداریم اما با اخذ نمره بالاتر می­توانید خود را از سایرین متمایز کنید و شانس بسیار بیشتری برای گرفتن کمک هزینه تحصیلی (Fund)، داشته باشید.انواع آزمون جی آر ای (GRE)آزمون جی آر ای در دو نوع Subject و General در سطح جهان برگزار می­شود.آزمون GRE Subject Test از دروس تخصصی رشته­ هایی مانند شیمی، ریاضی، زیست­ شناسی، فیزیک، ادبیات انگلیسی و روان­شناسی تشکیل شده و توانایی داوطلبان این رشته­ ها را محک می­زند.آزمون GRE Subject Test تنها سه بار در سال و به صورت کاغذی در ایران برگزار می­شود.آزمون GRE General Test به صورت اینترنتی و هفتگی در حوزه ­های مختلف و شهرهای متفاوت ایران برگزار می­گردد.آمادگی برای آزمون جی آر ایموسسه جزیره زبان منوچهرزاده در راستای آمادگی افراد برای شرکت در انواع آزمون­های زبان انگلیسی، برای آمادگی آزمون جی آر ای نیز اقدام به برگزاری دوره­ های مختلفی کرده است. هر داوطلب با شرکت در دوره­ های آموزشی این موسسه اعم از دوره ­های حضوری یا غیرحضوری، می­توانند به راحتی از پس این امتحان برآید و به هدف دلخواه خود برسد. هر داوطلب تنها با گذراندن 6 ترم آموزشی، از دوره مکالمات ضروری تا پایان دوره مکالمات حرفه­ای، به سطح بالایی در آزمون جی آر ای خواهید رسید.همچنین دوره­ های تخصصی مهارت­ های چهارگانه آزمون (Listening, Writing, Reading, Speaking) تحت عنوان دوره­های پازل (پازل لیسنینگ، پازل رایتینگ، پازل ریدینگ، پازل اسپیکینگ)، با روش ­های نوین آموزشی برای افزایش نمره در آزمون جی آر ایبرگزار می­گردند.

  برچسب ها :    
×
بیست - ده