0

آشنایی کامل با ساختار آزمون پی تی ای آکادمیک Academic PTE – قسمت اول

آشنایی کامل با ساختار آزمون پی تی ای آکادمیک Academic  PTE – قسمت اول

معرفی مقدماتی آزمون پی تی ای (PTE)در چند سال اخیر، آزمون جدیدی به نام آزمون پی تی ای (PTE) به عنوان رقیبی جدی برای آزمون­ هایی مانند آیلتس (IELTS) و آزمون تافل (TOEFL)، پا به عرصه آزمون­ های بین­ المللی گذاشته است. آزمون پی تی ای توسط سازمان PEARSON  ناشر انتشارات لانگمن (Longman) برگزار می­شود و علاقه­ مندانی که به دنبال تحصیل در کشورهای مختلف و یا مهاجرت به کشور استرالیا می­باشند، می ­توانند از این آزمون استفاده کنند.آزمون پی تی ای مشابه آزمون آیلتس در دو نوع آکادمیک یا دانشگاهی (Academic) و  جنرال یا عمومی (General)، برگزار می­­شود.آزمون پی تی ای اکادمیک همچون آزمون­های دیگر چون آزمون آیلتس، آزمون تافل و ...، هر چهار مهارت اصلی زبان شامل Speaking،  Reading،  Writingو Listening را مورد سنجش و ارزیابی قرار می­دهد.در بخش اول این مقاله به معرفی ساختار آزمون مهارت اسپیکینگ (Speaking) و ریدینگ (Reading) در آزمون پی تی ای آکادمیک پرداخته شده است.ساختار آزمون اسپیکینگ (Speaking) پی تی ای آکادمیکبخش اسپیکینگ)  (Speaking آزمون پی تی ای آکادمیک شامل 5 تسک  (Task) برای سنجش مهارت گفتار افراد می­باشد. شرکت­کنندگان باید از گرامر و اسپیلینگ (Spelling) صحیح و در سطح آکادمیک استفاده کنند.این بخش از تسک­ های مختلفی تشکیل شده است که در تمامی این تسک­ها، چگونگی لحن بیان، زیر و بمی صدا،رعایت Fluency(روان صحبت کردن و فصیح بودن بیان) در هنگام صحبت اهمیت بالایی داشته و درصورت عدم رعایت این موارد موجب کسر نمره می­شود.

برای گرفتن نمره مناسب در آزمون اینجا کلیک کنید.تسک­ های بخش اسپیکینگ آزمون پی تی ای آکادمیک  • Read aloud (بلند خواندن متن)متن کوتاهی بر روی مانیتور ظاهر می­شود که داوطلب باید در مدت 40 ثانیه پس از شنیدن صدای بوق از طریق میکروفون آن را ضبط کند.

داوطلب باید بعد از پخش یک جمله، آن را دوباره تکرار و ضبط کند.  • Describe image (توصیف تصویر)در این تسک اسپیکینگ، یک گراف، جدول و یا تصویر نمایش داده می­شود و داوطلب باید در مدت 40 ثانیه رجع به آن صحبت کند.  • Retell lecture (بازگویی بخشی از یک سخنرانی)پس از گوش دادن به یک فایل صوتی یا دیدن یک ویدیو، داوطلب باید خلاصه­ آن را در مدت 40 ثانیه بیان و ضبط کند.  • Answer short questions (پاسخ به سوالات کوتاه)داوطلب پس از گوش دادن به یک سوال باید با یک یا چند کلمه به آن پاسخ دهد.ساختار آزمون ریدینگ (Reading) پی تی ای آکادمیکبخش ریدینگ (Reading) آزمون پی تی ای آکادمیک شامل 5 تسک متفاوت و در مجموع 15 تا 20 سوال مجزاست. از آنجاییکه آزمون پی تی ای آکادمیک آزمونی جامع است، یکی از سوالات این بخش مهارت مهارت رایتینگ را نیز ارزیابی می­کند.

برای گرفتن نمره مناسب در آزمون اینجا کلیک کنید.تسک­ های بخش ریدینگ آزمون پی تی ای آکادمیک  • Reading: Fill in the blanks (ریدینگ: پرکردن جاهای خالی)یک متن با تعدادی جای خالی نمایش داده می­شود. داوطلب باید با استفاده از کلمات ارائه شده، جاهای خالی را تکمیل نماید.  • Multiple questions, choose single answer (سوالات چندگزینه­ای با یک جواب صحیح)داوطلب باید پس از خواندن یک متن به سوالات چندگزینه­ای که در آن­ها فقط یک گزینه صحیح است، پاسخ دهد.  • Re-order paragraphs(مرتب­کردن پاراگراف­ها)چند پاراگراف از یک متن به­صورت نامنظم نمایش داده می­شود که باید در ترتیب درست قرار داده شوند.  • Reading and Writing: Fill in the blanks (ریدینگ و رایتینگ: پر کردن جاهای خالی)یک متن با تعدادی جای خالی نمایش داده می­شود. کلمه مناسب باید از بین چند کلمه ارائه­ شده برای همان جای خالی انتخاب شود.  • Multiple questions, choose multiple answers (سوالات چندگزینه­ای با چند جواب صحیح)داوطلب باید پس از خواندن یک متن به سوالات چندگزینه­ای که در آن­ها بیش از یک پاسخ صحیح است، پاسخ دهد. آمادگی برای آزمون پی تی ای آکادمیکموسسه جزیره زبان منوچهرزاده در راستای آمادگی افراد برای شرکت در انواع آزمون­های زبان انگلیسی، برای آمادگی آزمون پی تی ای آکادمیک نیز اقدام به برگزاری دوره­ های مختلفی کرده است. هر داوطلب با شرکت در دوره­های آموزشی این موسسه اعم از دوره­ های حضوری یا غیرحضوری،می ­توانند به راحتی از پس این امتحان برآید و به هدف دلخواه خود برسد. 

  برچسب ها :    
×
بیست - ده